اولين نمايشگاه گروهی گپ تصويرسازی در تبریز

“اگرچه واژه طبيعت امروزه در معناهای مختلفی به کار می‌رود،  اغلب به مفهوم زمين‌شناسی و حيات وحش اشاره دارد. آنچه که انسان در خلق آن نقشی ندارد. طبيعت به حوزه کلی انواع متنوع گياهان و حيوانات زنده و گاهی اوقات نيز به فرآيندهای مرتبط با اشيای بی‌جان بازمی‌گردد.”

انسان همواره طالب زيست در طبيعت است، زيرا جزئی از آن است و از بودن در دامان طبيعت لذت می‌برد اما خود مهمترين نابود‌گر طبيعت است!

“انسان طبيعت را نابود  می‌کند و جای آن را با محيط‌های مصنوعی و زشت خود می‌پوشاند؛ اما در شهری که خود می‌سازد شروع به ساخت پارک و درياچه، بيشه‌های مصنوعی و باغ وحش می‌کند تا زمانی که از زندگی ماشينی خود خسته شد در پناه همين ساخته‌های دست خود آرامش يابد و در حقيقت خود را فريب دهد.”

موضوع طبيعت و محيط زيست و حفظ و نگهداری آن همواره از دغدغه‌های هر هنرمندی بوده و هست و هميشه در تلاش رونق و خلق بهاری ماندگار برای محل زيست خود و ساير جانداران بوده است.

نمايشگاه پيش‌رو، آينه‌ای هرچند کوچک از آنچه در افکار و ذهن طراحان و تصويرگران در قبال بهار، طبيعت و محيط زيست است که سعی بر انعکاس آن توسط زبان تصوير را دارد.

اولين نمايشگاه گروهی گپ تصويرسازی به همت گروه گپ با حضور ۳۷ تصويرگر و ۶۰ اثر از روز پنجشنبه ۲۴ تيرماه ۹۵ در نگارخانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنري شهرداری تبريز از ساعت ۱۶ الی ۱۹ کار خود را آغاز خواهد نمود.

اين نمايشگاه همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی ۱۹ بغيير از روز جمعه تا ۳۱ تيرماه ميزبان بازديدکنندگان و علاقمندان خواهد بود.

 

اسامی هنرمند شرکت‌کننده نمایشگاه به ترتیب حروف الفبا: ابولفضل پاشنا، احمدرضا قائم‌اميری، اميرصالحی، انسيه اکبرزاده، انيس زينتی، آيدا سلامی، آيدا رزمجو، آيلار يوسف‌نژاد، بيتا زمانی، پريا جودی، پريسا قاضی‌زاده، پويا خاکی، تيلا منصوری، ثمين اميد يزدانی، حميده عابدی، ريحان طراح، زهرا قرآنی، سميرا پورحيدر، سولماز عليزاده، شبنم صباغ، شکوفه قريشی، شيوا زمانی، صبا روحی‌فر، طلا زارعی، فاطمه اسدنسب، فاطمه زهرا الموسوی، فاطمه ملک محمدپور، فرزانه مدهوش، فرشته معتمد، فريبا سليمانی ذوقی، فرهنگ اسکندری، محمدرضا صديق، معصومه رضازاده، نسيم سالک، نسيم فکرجو، نعيمه مناف‌زاده، نيلوفر کبودين.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *