“تاج سرخ” نمایشگاه انفرادی آثار شیوا زمانی

شیوا زمانی متولد ۱۳۶۶ تبریز، دانش آموخته‌ی مقطع کارشناسی رشته گرافیک از دانشگاه نبی‌اکرم (ص) و دیپلم هنرستان از هنرهای زیبای کوثر؛ چند سالی است که به صورت حرفه‌ای به تصویرگری می‌پردازد و از پاییز ۱۳۹۴ دبیر نشست‌های تخصصی گپ تصویرسازی بوده است. او تصویرسازی‌های متعددی برای نشریات محلی کودکان انجام داده و همچنین چاپ کتاب داستان با عنوان “روباه مهربان”، تدریس در زمینه کاریکاتور و فعالیت در گروه تصویرگری “بقچه” را در کارنامه خود دارد.
تاکنون در نمایشگاه‌های گروهی متعدد با موضوع تصویرگری، کاریکاتور و گرافیک در شهرهای تبریز، تهران، شیراز و مشهد شرکت کرده است.
در نمایشگاه پیش رو، شیوا زمانی آثارش با محوریت موضوع «خروس» را به نمایش می‌گذارد. این آثار عمدتا شامل حجم‌های سفالی هستند که با رویکردی تلفیقی با اشیای مورد علاقه و بیان شخصی طراح در آمیخته‌اند تا ایده‌های مورد نظرش را تجسم بخشیده و همزمان وجهی کاربردی به انگاره‌ها و پنداشت‌های تصویرسازانه‌اش بدهد.
مخاطب این آثار هر دو دسته هنرمندان و عموم مردم هستند و موضوع «خروس» مقارن با فرا رسیدن سال نو و همچنین مفاهیم و معانی سمبولیک آن برای طراح اهمیت داشته و بهانه‌ای برای انعکاس فریادها و ناگفته‌های او در موضع یک زن هنرمند نسبت به دنیای اطرافش بوده است. می‌توان گفت در مجموعه آثار این نمایشگاه حجم‌های دست ساخته هنرمند با اشیا و احجام پیش ساخته ترکیب می‌شوند و رویکردی تازه و کاملا شخصی به تصویرسازی را بيان میدارند.

این نمایشگاه از ۲۶ اسفندماه سال جاری در فرهنگسرای کیاوش آماده‌ی بازدید علاقمندان می‌باشد.

زمان: ۲۶ الی ۲۸ اسفند ۹۵ از ساعت ۱۵ الی ۱۹

مکان: تبریز، از سمت میدان ساعت نرسیده به چهارراه منصور، کوچه سیدزاده، پلاک ۱۳، گالری فرهنگسرای کیاوش

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *