داستان‌های سرزمین من، نمایشگاه آثار تصویرسازی فرزانه مدهوش

در دهه اخیر با توجه به اینکه تصویرسازی کتاب کودک پیشرفت قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده و در مقابل با فقدان تصویرسازی بزرگسال در آثار و کتاب‌ها رو به رو هستیم، فرزانه مدهوش دست به طراحی این مجموعه زده‌است .
لازم به ذکر است که این آثار با موضوع داستان‌های قومی و بومی ایرانی انجام شده و باورها و رسوم و رفتار‌های هرقوم به تصویر کشیده شده است. این داستان‌ها عبارتند از هفت‌خوان رستم، خسرو و شیرین و داستان‌های آذری از جمله حماسه کوراوغلو، قاچاق کرم و افسانه ساری که در ابعاد مختلف و در کادری عمودی انجام شده است.
در این آثار با توجه به اینکه داستان قدیمی به تصویر کشیده شده، با عناصر جدید و مدرن پیوند داده شده است و دارای ترکیب‌بندی متفاوتی است که اثر را برای مخاطب ملموس‌تر و قابل درک می‌کند.
اثار در تکنیک شدوباکس (shadow box) و با متریال‌های آبرنگ و راپید به صورت هاشور اجرا شده است. رنگ‌ها و کاراکترها الهام گرفته از نگارگری مکتب تبریز بوده و آثار سیاه و سفید ملهم از چاپ سنگی دوران قاجار است.

این نمایشگاه از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۵، همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ در نگارخانه استاد یاسمی خانه فرهنگ تبریز، واقع در خیابان امام خمینی، نرسیده به چهارراه آبرسانی، ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *