مامور ابلاغ، روایت درها، نمایشگاه عکس مقداد حسین‌زادگان

مقداد حسین زادگان، متولد ۱۳۶۸، تبریز
وی مانند تمام مردم ایران در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. اما بر خلاف تمام بیوگرافی های جذاب مربوط به آدم های موفق وی اصلا از تبریز تکان نخورد. دوران مهد کودک، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را همه چیز دست به دست هم دادند تا وی در تبریز بماند. ناگفته نماند که خود وی نیز علاقه ناخود آگاهی به تبریز داشت بی آنکه این شهر را شهر اولین‌ها بداند.
دست بر قضا و درست زمانی که علاقه وی به تبریز به مرز خودآگاهی می‌رسید دوران سربازی وی شروع شد. پس از گذراندن دوره آموزشی – آن هم تصادفا در تبریز- به کسوت مامور ابلاغ در آمد تا بیشتر در تبریز غرق شود. چهارده ماه تمام بی‌وقفه، تمام کوچه‌ها و دالان‌های حوزه ابلاغی خود را گشت تا احظاریه و اخطاریه و تمام خبرهای ناخوش آیند را کم و بیش بی‌نقص به دست مخاطبانشان برساند.
آمار وی در این ۱۴ ماه دست کم برای خودش قابل توجه است:
۲۰,۰۰۰ ابلاغیه تحویل داده بود
۴۰,۰۰۰ بار مهر تاریخ و اسم خویش را بر کاغذ کوفته بود
۶۰,۰۰۰ برگه A4 و ۲۰ کیلوگرم میخ میخکوب را حمل کرده بود
۱۰,۰۰۰ بار اتومبیل خود را استارت زده بود
و به طول ۴ کیلومتر نوشته بود
اما ارزشمندترین و واقعی‌ترین میراث وی از دوران سربازی همین مواجهه بی پرده و واقعی با درها بود. برای وی که در دوران سربازی به ناچار با عکاسی فاصله گرفته بود موهبت بزرگی بود اگر می‌توانست با گوشی موبایل خود نزدیک‌ترین و تکراری‌ترین سوژه خود را ثبت کند. حال که این فرصت را یافته بود به شکل بی‌تعارفی راضی و خرسند بود.

نمایشگاه آثار عکاسی این دوره‌ی مقداد حسین‌زادگان، با همکاری گروه گپ، از ۱۵ الی ۲۰ بهمن ۹۵، همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ دایر خواهد بود.

آدرس: تبریز، از سمت میدان ساعت نرسیده به چهارراه منصور، کوچه سیدزاده، پلاک ۱۳، گالری فرهنگسرای کیاوش

برچسب ها
,
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *