معرفی کتاب | دایره‌المعارف مصور نمادها و نشانه‌ها

دنیای اطراف ما مملو از علایم و نمادها است. برخی از آنها را ما خود ایجاد کرده ایم مثل حروف الفبا و پرچم ها که کاملا در کل جهان قابل تشخیص هستند، در حالی که برخی سمبل ها منبع نامعلوم و قدیمی داشته و نزد اقوام مختلف معانی متفاوتی دارند.
کتاب حاضر جستاری است در ماهیت نمادها که به شیوه ای ساده به معرفی برخی سمبل های آشنا و نا آشنا می پردازد. این مجموعه در شش فصل با عناوین «کیهان»، «دنیای طبیعی»، «زندگی انسان»، «اسطوره ها و ادیان»، «جامعه و فرهنگ» و «نظام های نمادین» تنظیم شده است. وجود تصاویر رنگی متعدد و با کیفیت که روی کاغذ گلاسه چاپ شده اند، بر جذابیت مطالعه این اثر افزوده است.
نویسنده این کتاب، چندین نمونه از کتاب‌های نمادشناسی را به نگارش درآورده که تا حدودی حاصل تجربیات او در کشورهای مختلف است. با این حال باید توجه داشت که این کتاب در جهت شناساندن نوعی از نمادشناسی موجود در جهان غرب است که ترجمه آن نیز تنها به این منظور است که خواننده ما با این نوع از نمادشناسی که در ان عرصه از عالم وجود دارد، آشنا شود.
عمده نگرش این کتاب به مجموعه نمادها از منظر اولین مرتبه دریافت بشر، یعنی از منظر عقل جزئی‌نگر و سطحی‌نگر است که تنها در حوزه نفسانیات کاربرد دارد.

موضوع: علایم و نمادها – دایره‌المعارفها,علایم و نمادها – مصور
مولف: میراندا بوروس میتفورد
مترجم: حبیب بشیرپور| معصومه انصاری
ناشر کتاب : سایان
تعداد صفحات: ۳۴۴
قیمت پشت جلد: ۴۲۰۰۰ تومان

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *