معرفی کتاب | درباره نگاه به عکس‌ها

• کتاب درباره نگاه به عکس‌ها
• گفت‌و‌گوی بیل جی و دیوید هورن

عکاسی، این رسانه ارتباطی که اکنون به عنوان رشته‌ای هنری مطرح است، مقبولیت و محبوبیت بیشتری را در مقایسه با سایر رسانه‌های بصری در بین مردم دارد. یکی از دلایل اصلی، سادگی عکاسی ست که به اشتباه، آسان بودنِ آن تلقی می‌شود؛ اگر که اجازه دهیم این سادگی فریبمان دهد، مشکلات بی‌شماری به سراغمان خواهد آمد.

این کتاب فقط برای عکاسان نیست. از لحظه‌ای که با عکس به عنوان ابزار ارتباطی در گیر می‌شویم، نقش ما به عنوان بیننده هدفمند آغاز می‌شود. این فرایند وقت گیر، علاوه بر دانش، نیازمند تجربه است. در سال‌های اخیر، شاهد عکاسان جوان و تازه کار زیادی بوده‌ایم که به دنبال راه‌هایی برای به وجود آوردن «معنا»، «شایسته» کردن تصاویر و در جستجوی این واژه همیشه پر چالش «هنر» هستند.

بیل جی و دیوید هورن در نشستی دوستانه، درباره حساسترین مسائل برای عکاسان جوان و علاقمند سخن گفته‌اند. آن‌ها به دنبال جواب‌های معین نیستند، نتیجه گیری نهایی را به خواننده سپرده‌اند و تلاش آن‌ها آشنا کردن خواننده با رسانه‌ی عکاسی، با استفاده از اصول ابتدایی و پایه این رسانه است.

این کتاب در سال ۲۰۰۰ میلادی و توسط انتشارات LensWork به چاپ رسیده است و از آنجایی که درباره‌ی مسائل پایه و حساس رسانه‌ی عکاسی است، مطالب آن هرگز قدیمی نخواهد بود.

نويسنده : بیل جی ، دیوید هورن
مترجم : محسن بایرام نژاد
انتشارات : حرفه هنرمند
قیمت : ۱۲۰۰۰ تومان

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *