معرفی کتاب | کتاب انقلاب ۵۷

کتاب انقلاب ۵۷ حدود ۲۰۰عکس سیاه‌ و سفید از آبان ۵۷ تا فروردین ۵۸ است که هفت سال در انتظار دریافت مجوز بود. چاپ اول این کتاب با تیراژ دوهزار نسخه در آبان ۹۳ منتشر و با استقبال خوب علاقه‌مندان به عکاسی مواجه شد و حالا به چاپ دوم رسیده است.
زندی درباره‌ی استقبال از این مجموعه گفت: «خود من هم انتظار چنین استقبالی را نداشتم و فکر نمی‌کردم در مدت چند ماه همه‌ی نسخه‌ها فروخته شود. خوشبختانه مردم عکس را می‌فهمند و می‌شناسند و فکر می‌کنم اگر یک کار خوب نباشد، از طرف مردم هم رغبتی برای خرید آن وجود نخواهد داشت. مصاحبه‌ها و صحبت‌هایی هم که درباره‌ی این کتاب شد، در این استقبال مؤثر بود.»
زندی ۲۰ آبان ۹۳ درباره‌ی روند دریافت مجوز این کتاب به روزنامه شرق گفته بود: «عکس‌هایی که ۱۴ اسفند۵۷ در خانه محمد مصدق گرفته شده بود، بیشترین حساسیت را ایجاد کرده بود. البته عکس‌های دیگری هم بودند که به‌دلایل سلیقه‌ای گفته شده بود که باید حذف شوند، اما در حال حاضر عکس‌ها بدون حذف چاپ شده‌اند و این عکس‌ها تصاویری از تاریخ کشور است که اتفاق افتاده، دیده شده و دلیلی برای حذف آنها وجود نداشت.»
او در طول سالهای گذشته بارها در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده بود که اگرچه ناشران کشورهای خارجی برای انتشار این عکس ها بسیار علاقه مندی نشان داده اند، اما او حاضر نیست این عکس ها را در جایی خارج از ایران منتشر کند، چرا که این عکس ها متعلق به ایران است.

مریم زندی (متولد ۲۰ دی ۱۳۲۵ در گرگان) عکاس ایرانی ، عضو ھیات مؤسس انجمن ملي عکاسان ایران، اولین رییس ھییت مدیره انجمن عکاسان ایران یا انجمن ملی عکاسان و دارای لیسانس از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌باشد.وی عضو افتخاری انجمن عکاسان میراث فرھنگی ایران است. در حال حاضر وی بازرس شورایعالی خانه ھنرمندان ایران و دبیر و داور چندین جشنواره عکاسی داخلی و خارجی می باشد. مریم زندی تا بحال بیش از ھفده نمایشگاه عکاسی انفرادی در ایران و خارج از کشور برگزار کرده است.
تاکنون مجموعه آثار بسیاری از این بانوی عکاس منتشر شده است که از آن جمله می توان به مجموعه عکس ترکمن صحرا، تک چهره نویسندگان در کتاب آنتولوژی داستان‌نویسی در ایران، چهره‌های سیمایی از ادبیات معاصر ایران، چهره‌های سیمایی از نقاشان معاصر ایران، چهره‌های سیمایی از هنرمندان سینما و تئاتر معاصر ایران، عکاسی، کتاب نقاشی روی عکس کار مشترک با ابراهیم حقیقی اشاره کرد.

انتشارات : نظر
قیمت : ۱۲۵۰۰۰ تومان

photo345175715898046193

 

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *