نمایشگاه گروهی پوستر ترامپیسم

در جهانی زندگی می‌کنیم که پایه و اساس بنا نهاده شدنش صلح بوده و دوستی، محبت بوده و عشق، جهانی که قرار بود ملجاء تکامل انسان و آماده شدن او برای لقاء پروردگارش باشد. اما انسان، این اشرف مخلوقات در طول تاریخ چهره های متفاوتی از خود نشان داده، چهره‌هایی که هر یک به گونه‌ای ماندگار شدند به نیکی یا پلیدی.
چه بسیار انسان‌هایی که آمدند و رفتند بدون این که اثری از خود به جای بگذارند و چه بسیار انسان‌هایی که حتی پس از گذشت سال‌ها و قرن‌ها هنوز هم به نیکی یا بدی از آنها یاد می‌شود.
آزادی خواهی، صلح طلبی، اعتراض به ناعدالتی‌ها و نابرابری‌ها در طول تاریخ به موازات ظلم و جور و ستم حرکت کرده و در مقابل آن ایستاده است. جهان امروز نیز از این اصل تاریخی مستثنی نیست. جهان امروز جهان ارتباطات گسترده و تعاملات و مراودات وسیع بین انسان‌هاست، اما هنوز هم هستند کسانی که خودخواهانه اقداماتی بر ضد بشریت و حقوق آن انجام می‌دهند. حقوقی که گویا فقط مکتوب شده و کاغذی بیش نیست؛ و فقط دم از پایبندی به آن در برخی جوامع زده می‌شود و جز استناد و پیش‌کش کردن کاربرد دیگری ندارد.
زبان هنر همواره از موثرترین زبان‌های تلنگر زدن و اعتراض به این نوع خودکامگی‌ها و خودخواهی‌های جهانیان بوده و هست. حال که در عصر حاضر و در ماه‌های اخیر فردی بر راس قدرت بزرگترین استکبار جهانی یعنی آمریکا قرار گرفته که با عقده گشایی‌ها و تصمیمات و حرکات غیر‌منطقی و بی‌عقلانه سعی در مشوش نمودن اوضاع جهان دارد، این تکلیف بر دوش هر انسانی سنگینی می‌کند که به نوعی اعتراض خویش را به این مسئله بیان دارد. در همین راستا گروه طراحان گرافیک آذربایجان متشکل از تنی چند از طراحان گرافیک استان و کشور بر خود وظیفه دانسته که با برپایی نمایشگاه پوستر سعی در نشان دادن چهره واقعی رئیس جمهور آمریکا و اعتراض به عملکرد وی در قالب پوستر‌های هنری دارد. امید است این اندک تلاش تلنگری موثر بر مخاطبان و تنویر افکار عمومی نسبت به این موضوع مهم در جهان باشد.
به امید جهانی پر از صلح و دوستی به دور از خودکامگی، ظلم و ستم

این نمایشگاه از عصر دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۶ الی ۳۱ اردیبهشت ۹۶، همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی ۱۸ برای بازدید عموم دایر می‌باشد.

مکان: تبریز، بلوار استاد شهریار(چایکنار)، جنب پارک مسافر، مجتمع تجاری جواهر، طبقه‌ی فوقانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، نگارخانه‌ی هنرمندان

 

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *