نگارخانه میرعلی تبریزی خانه فرهنگ میزبان آثار دانشجویی “نقش و نشان”

امروزه رشته گرافیک، به عنوان هنری کاربردی، جایگاه خود را در سطح جامعه و کشورمان یافته است و دانشجویانی که پا به این عرصه گذاشته‌اند با برگزاری نمایشگاه‌های مربوطه و حمایت استادان و جامعه‌ی تخصصی و ایجاد زمینه برای ارائه آثارشان، فرصت را برای آشنایی با محیط‌های واقعی کار می‌توانند فراهم نمایند. لذا با عنایت به اهداف فوق و نظر به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نمایشگاهی از آثار دانشجویان گرافیک را با عنوان نقش و نشان به مدت یک هفته در نگارخانه میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز گشایش یافت.
در آیین گشایش نمایشگاه مذکور که با حضور دکتر محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و معاونین وی و استادان و دانشجویان رشته گرافیک برگزار شد، تعداد ۱۳۲ اثر در رشته طراحی نشان در معرض دید عموم قرار گرفت. در این مراسم دکتر محمدپور طی سخنانی گفت: همواره نقش تاثیرگذار اصحاب فرهنگ و هنر در جامعه نمایان است و آثار هنرمندان آنقدر تاثیرگذار است که می‌تواند یک جریان و مکتب ایجاد نماید و تاثیری ماندگار برفرهنگ یک جامعه داشته باشد، هماهنطور که در طول تاریخ شاهد آن هستیم که در تبریز مکاتب مختلف هنری ظهور کرده و امروزه پس از گذشت قرن‌ها کماکان جلوه‌گری می‌کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ضمن تشکر از عوامل و برگزارکنندگان این نمایشگاه اذعان داشت: شما دانشجویان رشته هنر، در عرصه‌ای قدم نهاده‌اید که نقشی مهم دارید و میراث‌دار فرهنگی غنی هستید و تولید آثار گرافیکی می‌تواند با زبانی نو آن فرهنگ را گسترش دهد.
گفتنی است در این مراسم استاد زینتی از مدرسین و طراحان پیشکسوت رشته گرافیک، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه‌های دانشجویی گفت: نسل جدید، با چنین حرکت‌هایی در سطح شهر، بارقه‌های امید را در جامعه هنری و سایر دانشجویان و علاقه‌مندان ایجاد می‌نمایند و تبریز شهریست که می‌تواند با حرکت جوانانش باز هم جریان‌ساز باشد و فضای هنری شهر را پویا نگه دارد.
در ابتدای این مراسم، مهران فرجی، سرپرست گروه و مدرس دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از برگزاری نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه تعداد ۱۳۲ اثر در رشته طراحی لوگو از دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) به نمایش گذاشته شده است و رویکرد و هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه، شناسایی استعدادهای جوان و معرفی آنان به جامعه هنری شهر و همچنین ایجاد بستر و زمینه مناسب برای نقد و تحلیل آثار در راستای رشد و شکوفایی دانشجویان می‌باشد . فرجی در ادامه گفت آثاری که ارائه شده است نتیجه تحلیل شکل‌های اولیه هندسی و شناخت فرم است و لوگوهایی با موضوع طراحی نشان برای موسسات فرهنگی و هنری می‌باشد.
لازم به ذکر است نمایشگاه مذکور تا روز ۴ خرداد ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۵ الی ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان جهت بازدید می‌باشد.
آدرس: خیابان امام خمینی، نرسیده به چهارراه آبرسان، ساختمان خانه‌ی فرهنگ، طبقه‌ی همکف، نگارخانه‌ی میرعلی تبریزی
نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *