گزارش جشنواره محیط زیست ” تبدیل – تولید ” خرداد ۱۳۹۶، اردبیل

در تاریخ ۱۶ و ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۶، ،مصادف با هفته جهانی محیط زیست، جشنواره‌ای تحت عنوان ” تبدیل – تولید ” که اولین فستیوال هنری در راستای مسئله محیط زیست در اردبیل و به جرات می‌توان گفت در ایران بود، در محل پارک معلم، پل هفت چشمه و در مساحتی حدود ۱ هکتار برگزار شد. با مدیریت هنری آقای شهرام انتخابی ( هنرمند و کیوریتور ساکن برلین و تهران) و مدیریت اجرایی خانم آسیه سلیمیان ( هنرمند و کیوریتور ساکن تهران). این پروژه سرآغاز حرکتی سالانه است که در سراسر استان اردبیل گسترش خواهد یافت و در صدد اضافه شدن برنامه های دیگر می باشد و با حمایت و همکاری شهرداری اردبیل، اداره کل فرهنگ و ارشاد اردبیل، اداره کل امور اجتماعی استانداری اردبیل، انجمن دیده بان سبز و انجمن هنرهای تجسمی، در روستاها و شهرهای دیگر استان، برگزار می‌شود.
برای جشنواره ” تبدیل – تولید ” ۱۳۹۶، کتابچه ای در دست تولید است، که با معرفی اهداف این پروژه و متن هایی از دانشمندان و نویسندگان بینا رشته ای و با حمایت اداره کل محیط زیست استان اردبیل ، منتشر خواهد شد.
در جشنواره ” تبدیل – تولید ” ۹۶، جمعا ۱۵ هنرمند همکاری داشتند که اکثرا در اردبیل زندگی و کار می کنند. ۷ پروژه هنری با محوریت سبک های ۱- چیدمان ۲- پرفرمنس ۳- هنر مشارکتی، ایده پردازی و اجرا شد.
چیدمان:
لحظه آخر: (فاطمه ابوطالب زاده، شیدا بایرامی، شادی حیدر پور، هامون علی پور، پریا مشایخی، نسیم مکارمی نیا)
حباب: (محمد رضا صدیق، میلاد کرجی بان)
ببین: (لیلا حاج اسماعیلی، اسما محمد پور)
پرفرمنس:
بستگی: (مهدی حمیدی)
از ماست که بر ماست: (محمد بخشعلیان)
هنر مشارکتی:
دخیل: (فاطمه ابوطالب زاده، شیدا بایرامی، شادی حیدر پور، هامون علی پور، پریا مشایخی، نسیم مکارمی نیا)
خورجین: ( کوثر زاهدی، دنیا موحدی، نسرین نصیری فر)

 

برچسب ها
,
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *