چهارمین سال راه‌اندازی گروه گپ به همراه آیین رونمایی از «انجمن گفتگوی پایدار فرهنگ و هنر»

همزمان با دوازدهمین همایش صبح‌های خلاق تبریز، صبح جمعه ۲۴ شهریور ماه ۹۶ ، آیین رونمایی از انجمن گفتگوی پایدار فرهنگ و هنر به همراه گرامیداشت چهارمین سال فعالیت‌های گروه گپ و سومین سال راه‌اندازی creative mornings در شهر تبریز در طی مراسمی در تالار اندیشه‌ی ائل‌گلی تبریز به میزبانی گروه گپ برگزار شد.دوازدهمین نشست صبح‌های خلاق که همزمان در ۱۷۳ شهر جهان برگزار می‌شود یکی از شلوغ‌ترین روزهای خود را در شهر تبریز تجربه نمود. حضورنزدیک به سیصد فرد خلاق درکنار هم که موجب ثبت رکورد بی‌نظیر در سابقه‌ی جهانی این سری از نشست‌ها را برای شهر اولین‌ها به همراه داشت. در بخش اول این همایش سخنران دوزادهمین نشست صبح‌های خلاق تبریز دکتر محمدرضا کیهان پیرامون تم جهانی محبت برای حاضرین در سالن صحبت نمود.
در بخش دوم این همایش نیز، آئین رونمایی «انجمن گفتگوی پایدار فرهنگ و هنر» با پیام ویدئویی دکتر رحیم شهرتی‌فر فرماندار محترم شهر تبریز آغاز شد. رحیم شهرتی‌فر در آئین افتتاحیه انجمن گفتگوی فرهنگ و هنر در آذربایجان شرقی  در پیام تصویری گفت: شاخصه‌ی توسعه و استمرار تمدن توجه به هنر و ارج نهادن به هنرمندان است و این تشکل می‌تواند در ارتقای جایگاه این عرصه در جامعه بسیار کارآمد باشد.
وی با تاکید بر نقش سازمان‌های مردم نهاد در سازماندهی جوامع تاکید کرد: هدف از تشکیل این انجمن نیز اعتلای فرهنگی و نهادینه کردن فرهنگ و هنر در جامعه خواهد بود.
وی با استقبال از ایده‌ی تشکیل انجمن گفتگوی فرهنگ و هنر در شهر اولین‌ها گفت: مطمئنم که این مجموعه برای نهادهای فرهنگی محفل مناسبی است.در ادامه نیز با قرائت بیانیه‌ی انجمن توسط استاد کریم زینتی به نمایندگی از هیئت موسس، آغاز به کار رسمی «انجمن گفتگوی پایدار فرهنگ وهنر» اعلام گشت. این مدرس گرافیک با اشاره به اهمیت آغاز به کار این تشکل بیان کرد: در سایه‌ی گفتگوهای جمعی است که ایده‌های نو در ضمیرهای خلاق مجال بروز پیدا می‌کند.
وی گفت‌وگوهای فرهنگی و هنری را محمل حرکت و شکوفایی اندیشه‌ها خواند و افزود: تبریز دهه های متمادی است که مورد بی مهری قرار گرفته و اگر قدردان بزرگانش بود، چه‌ها که نمی‌آفرید. زینتی سابقه‌ی احداث دانشگاه ربع رشیدی را هم دوره‌ی سوربن فرانسه عنوان کرد و گفت: ربع رشیدی از همان سال‌ها دانشگاه بود ولی سوربن به عنوان مدرسه کودکان بی‌سرپرست آغاز به کار کرد اما پس از هفت قرن ما کجائیم و آنها به کجا رسیده اند.

زینتی ادامه داد: با این حال آسمان شهرمان هرگز بی ستاره نبود؛ بطوریکه هر ستاره‌ای که اسیر خاک می‌شود، ستاره دیگری سربر می‌آورد و این زایش و پرورش هم‌چنان دوام دارد. وی با اشاره به آغاز به کار انجمن گفتگوی فرهنگ و هنر در تبریز یادآور شد: امروزه نویدگر انجمنی هستیم که بیش از پیش نمایانگر پتانسیل بالای شهر خواهد بود.
در ادامه‌ی برنامه نیز تمبر یادبود انجمن توسط مهندس سعید برزگر معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری تبریز، دکتر نیکوخصلت عضو محترم شورای شهر تبریز، مهندس حسن‌زاده مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز و تنی چند از مقامات، مسئولین و هنرمندان پیشکسوت شهر تبریز به امضا رسید.
همچنین در این مراسم با اعلام سوابق فعالیت‌های این چهارسال، فرایند عضوپذیری انجمن از طریق سامانه‌ی رسمی گروه گپ نیز به استحضار عموم رسید.

 

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *