فراخوان نمايشگاه تصويرگری مهاجرت

مرکز بين‌المللی کتاب‌های تصويری (ICPBS) از هنرمندان تصويرگر سراسر دنيا دعوت می‌کند تا در نمايشگاه تصويرسازی «مهاجرت» شرکت کنند.

در متن فراخوان اين نمايشگاه چنين آمده است: نمايشگاه «مهاجرت» به دنبال نشان دادن هزاران کودک و خانواده‌های آنهاست که به دلايل مختلف از جمله خشونت، فقر و غيره مجبور به مهاجرت به مکانی امن در دنيا می‌شوند. هنرمندان نمی‌توانند تأثير بر حکومت بگذارند يا فقر و خشونت را مهار نمايند يا مردم را مجبور به مهاجرت کنند، اما میتوانند سطح آگاهی مردم را نسبت به واقعيت افزايش دهند.

تصويرگران، به‌عنوان قصه‌گويان بصری، می‌توانند با ارائه کارهايشان پرسش‎هايي را مطرح کنند يا چالش‌هايی را ايجاد کنند و همزمان می‌توانند نکات مثبت مهاجرت افراد اعم از فرهنگ‌ها و ايده‌هايشان را مورد توجه قرار دهند.

نمايشگاه در قالب چيدمانی، بين ۱۰۰ تا ۲۰۰ کارت‌پستال را از تصويرگران همه کشورها به نمايش خواهد گذاشت. هرکدام از اين کارت‌ها پرندهای مهاجر را در حال پرواز يا نشسته در آشيانه‌هايشان نشان می‌دهد. اين چيدمان به فرهنگ و ايده‌های مهاجرت خارج مرزها انسانی، حصار و حريم‌ها اهميت میدهد. همچنين اين چيدمان شامل تصاويری است که توسط کارمندان و فارغ‎التحصيلان دانشگاه Worcoster انگليس خلق‌شده و بخش بين‌المللی نمايشگاه کتاب‌های تصويری با موضوع مهاجرت را معرفی می‌کند.

در اين نمايشگاه تصويرگران مشهوری همچون Isol از آرژانتين، Roger Melo از برزيل، Shaun Tan از استراليا، برنده جايزه استريد ليندگرن ۲۰۱۱ و نويسنده مقدمه کاتالوگ نمايشگاه، Lavra Larlin و Petr Horacek از انگليس و Marit Tornquist از هلند نيز شرکت خواهند کرد.

ما از دوستان تصويرگرمان دعوت می‌کنيم يک کارت‌پستال در اندازه ۱۰ در ۱۵ سانتی‌متر را شامل تصويرسازی پرنده‌ای روی کارت و پيامی نوشتاری مرتبط در پشت کارت برای ما بفرستند. اين میتواند تصويرسازی واقع‌گرايانه از پرنده‌ای باشد که در کشور شما زندگی میکند؛ پرنده‌ای واقعی در فرهنگتان يا پرنده‌ای ساخته‌شده در ذهنتان باشد.

با فرستادن کارت پستال، شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهند که ICPBS کارت آنها را به نمايش بگذارد و از اثر آنها در تبليغات و انتشار هر دو سمت کارت در کاتالوگ استفاده کند. همچنين با فرستادن کارت‌پستال، شرکت‌کنندگان موافقت خود را اعلام می‌کنند تا کارت‌پستال اوريجينال آنها بعد از نمايشگاه، قسمتی از دارايي ICPBS شود و در کلکسيون دائمی آن قرار گيرد يا در هر فروش نيکوکارانه‌ای به فروش رسد.

شرکت‌کنندگان لازم است فرم اجازۀ بهره‌برداری برای استفاده از کارت را امضا کنند و برای Piet Grobler به نشانی ايميل Pietgrobler123@gmail.com ارسال کنند. همچنين اوريجينال کارت‌پستال بايد تا تاريخ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ (برابر با ۲۵ خرداد ۱۳۹۶) به آدرس زير ارسال کنيد:

MIGRATIONS exhibition

Taz Lovejoy

Digital Arts Centre

University of Worcester

Henwick Grove

Worcester

WR2 6AJ

United Kingdom

نمايشگاه «مهاجرت» که توسط دفتر بين‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) و خانه بين‌المللی هنر برای کودکان در براتيسلاوا (BIBIANA) حمايت می‌شود، در جنب نمايشگاه تصويرسازی کتاب براتيسلاوا در محل BIBIANA از تاريخ ۹ تا ۳۱ سپتامبر ۲۰۱۷ (مطابق با ۱۸ شهريور تا ۸ مهر ۱۳۹۶) برگزار خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *