فراخوان طراحی تنديس و پوستر جشنواره کتاب برتر کودک

-166روز -13ساعت -1دقیقه -34ثانیه

انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در حالی نهمين دوره جشنواره انتخاب کتاب برتر را برگزار می‌کند که هم‌چون گذشته به ابعاد مختلف توليد کتاب (متن، گرافيک، تصويرگری و کتاب‌سازی) توجه ويژه دارد و به تازگی فراخوان طراحی تنديس و پوستر نهمين دوره جشنواره کتاب برترکودک و نوجوان را به شرح ذيل منتشر کرده است.

مقررات عمومی فراخوان:
شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر دو رشته شرکت کنند. مرحله اول در هر دو بخش ارائه اتود (نزديک به اجرا) است. پس از راه‌يابی به مرحله دوم اجرای نهايی صورت می‌پذيرد. ابعاد پوستر ۵۰×۷۰ سانتی‌متر در طراحی اوليه تنديس طرح سه بعدی مدنظر بوده که در مرحله بعد با ارائه ماکت، ضمن بررسی ، طرح برگزيده انتخاب خواهد شد. لازم است هنرمندان به همراه هر طرح پيشنهادی ، توضيحات مفهومی طرح ، نحوه اجرا، مواد و برآورد هزينه پيشنهادی برای ساخت و اجرای تنديس را ارسال کنند.

طرح‌های ارسالی نبايد قبلاً در جايی اجرا شده باشند درغير اين‌صورت عواقب ناشی از آن به عهده هنرمند است. هر هنرمند مي‌تواند حداکثر پنج طرح در هر بخش ارايه کند. حجم فايل ارسالی حداقل ۲ و حداکثر ۴ مگابايت با پسوند JPG باشد. طرح‌ها پس از انتخاب بايد با کيفيت مناسب چاپ تهيه و ارائه شود. تکميل فرم و ارسال آثار به منزله قبول شرايط و مقررات فراخوان است. حق استفاده از آثار برگزيده به هر شکل متعلق به انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان خواهد بود و شرکت برای همه آزاد است.

مشخصات تنديس:
هنرمندان می‌توانند با توجه به موضوع جشنواره، علاوه بر زيبايی و ماندگاری در حوزه متن، گرافيک، تصويرگری و کتاب‌سازی که در عرصه‌های متفاوت توليد و نشرکتاب در ارتباط با مخاطب (کودک و نوجوان) است طرح‌های خود را ارسال کنند.

مشخصات پوستر:
تداعی‌کننده کتاب محوريت کودک و نوجوان برای کارشناسان نشر، شاد، پويا و زيبا

شورای سياستگذاری: كارگروه كتاب برتر
دبير هيئت داوران : كاظم طلايی و داوران: پريسا خضابی ، مسعود نجابتی، پژمان رحيمی‌زاده، کيانوش غريب‌پور

جوايز:
به آثار راه يافته به مرحله دوم، ۲ ميليون ريال پرداخت می‌شود (حداكثر تا ۲۰ اثر) به سه پوستر برگزيده علاوه بر لوح تقدير به ترتيب ۴۰ ميليون، ۲۰ ميليون و ۱۰ ميليون ريال از بين آثار راه يافته به مرحله دوم پرداخت می‌شود. به تنديس برگزيده علاوه بر مبلغ ۴۰ ميليون ريال ، لوح تقدير تقديم می‌شود. هنرمند برگزيده تنديس برای سفارش ساخت در اولويت قرار دارد.

تقويم اجرايی:
شروع ثبت نام و ارسال آثار از ۹۶/۶/۱ توسط سايت انجمن فرهنگی ناشران كتاب كودك و نوجوان www.cacbp.ir

آخرين مهلت ارسال آثار در هر رشته از طريق سايت انجمن و يا به نشانی دفتر انجمن: ۹۶/۷/۱۵

اعلام اسامی راه يافتگان به مرحله دوم: ۹۶/۷/۲۰

اجرای نهايی و دريافت آثار راه يافته به مرحله نهایی: ۹۶/۸/۶

اعلام نتايج نهايی مرحله پايانی: ۹۶/۸/۸

نشانی و شماره تماس دبيرخانه دائمی فراخوان: تهران بلوار كريم‌خان، ابتدای حافظ جنوبی ، كوچه هورچهر، شماره ۱۳واحد ۱ و ۲ تلفن: ۸۸۹۱۸۸۳۶
پست الکترونيکی انجمن: info@cacbp.ir

 

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *