رویداد استارتاپ جاده ابریشم سکوی پرش استارتاپ‌های ایرانی به بازارهای جهانی

رویداد استارتاپ جاده ابریشم فرصتی برای استارتاپ‌های ایران تا بتوانند در یک رویداد بزرگ در کنار بقیه استارتاپ‌ها بدرخشند و در معرض دید و قضاوت سرمایه‌گذاران و داوران معتبر بین‌المللی قرار بگیرند و فرصت شبکه‌سازی و آشنایی با استارتاپ‌های دیگر و داوران بین‌المللی رو داشته باشند.

یکی از دغدغه‌های بسیاری از استارتاپ‌های ایرانی، دسترسی به موقع به سرمایه لازم و نیز کسب راهنمایی‌های لازم برای گسترش کسب‌و‌کار است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Fund) با همین هدف شکل می‌گیرند و در ایران نیز چند سالی است که شاهد فعالیت این مراکز در حمایت از استارتاپ‌های حوزه فناوری هستیم. در این میان، تعامل سازنده‌تر زیست‌بوم استارتاپی ایران با این صندوق‌‌ها، سرمایه‌گذاران بین‌المللی و نیز کارآفرینان موفق می‌تواند زمینه را برای رشد و بالندگی هر چه بیشتر این زیست‌بوم و نیز دستیابی به بازارهای جهانی فراهم سازد.

رویداد استارتاپ جاده ابریشم (Silk Road Startup) نخستین رویداد در نوع خود برای معرفی استارتاپ‌های ایرانی به سرمایه‌گذاران اروپایی است که با هدف تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی بهتر به تجربیات موفق در سطح بین المللی و نیز جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.
این رویداد که در دو بخش خواهد بود:
در بخش نخست در ۷ شهر مختلف ایران برگزار می‌شود، تیم استارتاپ جاده ابریشم به همراه هیات داوران (دربردارنده سرمایه‌گذاران خطرپذیر بین‌المللی) طی ۱۰ روز (از ۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هشت شهر تبریز، تهران، اصفهان، شیراز، رشت ،یزد و مشهد سفر می‌کنند. در هر یک از این شهرها، استارتاپ‌های حاضر در آن شهر (و یا شهرهای اطراف) فرصتی می‌یابند تا کسب‌وکار خود را به سرمایه‌گذاران و هیات داوران معرفی کنند. که رویداد اول یکم آبان در تبریز خواهد بود.

 

 

بخش دوم، نشست بین‌المللی در جزیره کیش (شامل سخنرانی، شبکه‌سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب ۳ استارتاپ برتر) است، که با فاصله‌ای چند هفته‌ای برگزار خواهد شد.
ثبت نام و حضور در این رویداد برای بخش نخست در شهرها رایگان هست و فرصت پرزنت و ارائه مقابل داوران بین‌المللی رو دارید.
مجموعا ۱۰۰ استارتاپ از کل شهرها پذیرش خواهد شد برای رقابت و از این ۱۰۰ استارتاپ
۱۰ استارتاپ جهت شرکت در بخش دوم انتخاب خواهد شد و مسابقه و انتخاب ۳ استارتاپ برتر در جزیره کیش به انتخاب هیات داوران مشخص خواهند گردید.

 

 

۱۰ استارتاپ برگزیده از میان ۱۰۰ استارتاپ از ۷ شهر ایران، هر کدام دو بلیت رایگان ورود به رویداد بین المللی کیش (در مجموع به ارزش ۲۰۰ یورو) را به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. تامین هزینه‌های اقامت و نیز رفت و برگشت به کیش نیز جایزه ویژه ۱۰ استارتاپ برگزیده است. در نهایت سه استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران به جوایز نقدی و غیر نقدی متنوعی خواهند داشت و بهره مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده ها و فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و … دست می‌یابند.

ثبت نام و شرکت در قسمت اول این رویداد برای استارتاپ ها رایگان است و از طریق لینک زیر می توانید ثبت نام کنید.
وب‌سایت رویداد: www.silkroadstartup.com
نشانی ثبت‌نام برای استارتاپ‌ها: www.f6s.com/silkroad100

نشانی ثبت‌نام برای شرکت‌کنندگان عادی: www.evand.com/events/silkroad-tabriz

۴۰% تخفیف برای مخاطبین گپ با کد: gapgraphic

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *