آلن لوکرنک

عضو افتخاری
سوابق هنری

آلن لوکرنک متولد 1944 لفاووت فرانسه، خودآموخته، به‌طور کامل در آکادمی هنرهای زیبای ورشو در کنار هنری توماشوفسکی به تکامل رسید.

استاد طراحی گرافیک در کالج بریزو و محل زندگی و کارگاه وی، نزدیک کوییمپر فرانسه از سال 1972 میلادی می‌باشد. آلن لوکرنک عضو اتحادیه بین‌المللی طراحان گرافیک و مدیر مجموعه نمایشگاه‌های " فریاد ایرانی " نیز هست.
کارهای او غیرمعمول و توجه او بیشتر بر تولید پوسترهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ست، بدون هیچ برخورد و کنتاکت خاصی باکارهای تبلیغاتی سنتی، البته صرف‌نظر از طراحی‌های سرمقاله و نشانه و پروژه‌های طراحی او برای روزنامه لموند پاریس در فرانسه است.

آثار او در رویدادهای بین‌المللی بسیاری ارائه‌شده است. در سال 1981 او نمایشگاهی در موزه‌ی ناتز داشت، ولی نمایشگاه او در سال 1987 در موزه پوستر پاریس نقطه‌ی اوج دوران حرفه‌ای زندگی او بود. بعد از عضویت در اتحادیه‌ی بین‌المللی گرافیک، در سال 1992 نمایشگاهی در موزه‌ی هنرهای مدرن تلاویو داشت و در سال 1996 نیز او نمایشگاه Alq/Ubo را در دانشگاه برست فرانسه برپا کرد.

آقای لوکرنک جوایز زیادی را در مسابقات و نمایشگاه‌های بین‌المللی از آن خودکرده است. ازجمله عبارت‌اند از: جایزه‌ی زنبور طلایی از دوسالانه بین‌المللی طراحی گرافیک مسکو، جایزه‌ی BEDA در سال 2002، برنده جایزه اول در سه سالانه‌ی پوستر Sofia Stage در سال 1995 و برنده جایزه اول دوسالانه بین‌المللی پوستر مکزیک و جایزه‌ی پوستر فرهنگی پاریس.

وی سخنران دعوتی نشست نودوهشتم گپ گرافیک در آبان ماه 95 بوده است.