اشتفان بوندی

عضو افتخاری
آخرین مدرک تحصیلی
فار‌غ‌التحصيل دانشكده‌ي ديزاين “دانشگاه‌ هنر برن”
سوابق هنری

اشتفان بوندی در سال 1950 در شهر ترون سوئيس به دنيا آمده و هم‌اكنون در شهر بول سكونت و به كار اشتغال دارد. او فار‌غ‌التحصيل دانشكده‌ی ديزاين “دانشگاه‌ هنر برن” است و سپس طراحي كتاب وتصويرسازی را در “آكادمی دولتی هنر و ديزاين” اشتوتگارت آلمان فراگرفته و بلافاصله كار خود را به طور مستقل آغاز كرده است.

 

به عنوان طراح و مدير هنری, او در كار با فيلم‌سازان, برگزاركنندگان كنسرت‌ها, موزه‌ها, تماشاخانه‌ها و ناشران, ايده‌هایی عجيب و نامتعارف را با سنت معقول و منطقی سوئیسی در هم میآميزد.

 

همچنين, او به تدريس میپردازد و استاد دانشگاه و كارشناس ارتباط تصويری در دانشگاه‌های ديزاين سوئيس و ساير كشورها است. در سال 2008, او به سمت استاد ميهمان در دانشكده‌ی ديزاين “دانشگاه هنر” نانجينگ چين (The Arts University, Nanjing, China) منصوب شد.

 

اشتفان بوندي به عنوان هنرمند طراح پوستر و عضو هيئت داوران در دوسالانه‌های بين‌المللی پوستر شركت داشته است. او جايزه‌ی اول را از دوسالانه‌های شيكاگو, صوفيه, مكزيك, مونس (بلژيك), نيويورك و وين دريافت كرده است. او همچنين برنده‌ی “جايزه‌ی ممتاز ايكوگرادا” (ICOGRADA Excellence Award) از “دوسالانه‌ی پوستر ورشو” و چندين بار برنده‌ی “جايزه‌ي پوستر سوئيس” بوده است. پوسترهای او بخشي از مجموعه‌های عمومي در سراسر جهان است.

 

او عضو “اتحاديه‌ی بين‌المللی گرافيك” (Alliance Graphique Internationale) و رئيس AGI سوئيس است.